• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інформація для батьків

/Files/images/image.jpg

єМалятко

Малятко — комплексна послуга для батьків новонароджених. За однією заявою, поданою онлайн, можна зареєструвати народження дитини та отримати до 9-ти державних послуг від різних органів влади, потрібних при народженні дитини.

ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ, ВЧИТЕЛІВ, ДІТЕЙ

Небезпека в соцмережах

Увага усім батькам! Кіберполіція виявила в соцмережах небезпечні групи, у яких дітей доводять до самогубства

13.02.2020/Files/images/images.jpg

Алгоритм дій зловмисників, які доводять дитину до самогубства, ознаки участі дитини у подібних групах у соціальних мережах, список облікових записів, які реєструвалися з території України (перегляньте обов’язково), а також контакти підрозділів кіберполіції, куди слід звертатися у разі виявлення небезпеки – що необхідно знати батькам, аби вберегти дитину від суїциду.

Департамент кіберполіції Національної поліції України повідомляє про виявлення у соціальних мережах небезпечних груп, у яких дітей доводять до самогубства.

Фанати таких спільнот називають себе «китами», тому що ці тварини асоціюються у них зі свободою. Використання поняття «кити» («летючі кити»), можливо, пояснюється тим, що цей вид ссавців – один з небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям.

Подібні суїцидальні спільноти називаються «Море китів» і «Тихий дім». Відтак, у всіх прихильників «моря китів» і «тихих будинків» на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами.

Нелюди, які організували цю систему, працюють за певною схемою.

  • Для того, аби вступити в такі групи, треба подати заявку на вступ до неї та написати певний текст у себе на сторінці.
  • Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті.
  • Наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання, та час, що надається на його виконання). Виконання кожного завдання треба фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи.

Усього дається 50 завдань («квестів») (у фейкових спільнотах – від 13 до 50 «квестів», це залежить від адміністратора).

  • Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають завдання дитині власноруч каліцтв або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео.

Коли адміністратор групи впевнений у тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо, в якому дитина виступає в головній ролі. У ролику оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», – вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис і робить останній крок.

  • Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online. Відеозаписи в подальшому продаються в мережі Інтернет або в Darknet.

У зв’язку з цим батькам, щоб не допустити вступу дітей до таких груп, рекомендується:

– приділяти більшу увагу психологічному стану дитини;

– перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення – з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита;

– перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування у приватних чатах;

– звертати увагу на коло спілкування дитини;

– намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;

– обов’язково контролювати те, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини;

– встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

Департаментом кіберполіції була виявлена одна з таких груп https://vk.com/blueskitea. До неї входили 209 користувачів з України. При цьому слід наголосити, що такі групи щодня блокуються адміністрацією соціальних мереж за зверненнями правоохоронних органів або їх користувачів.

Тому, при виявленні таких груп самостійно просимо негайно повідомляти до кіберполіції (https://www.cybercrime.gov.ua – цілодобово), телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні) або звертатися до адміністрації соцмережі, у якій було виявлено групу.

Аналізуючи діяльність зазначених груп, кіберполіція встановила постійних учасників таких спільнот, які реєструються з території України.

У зв’язку з цим кіберполіція звертається до батьків та усіх небайдужих із проханням бути пильними, при можливості – перевірити облікові записи ваших дітей, чи не зареєстровані вони під зазначеними у списку іменами.

При виявлені додаткових облікових записів Департамент кіберполіції інформуватиме шляхом оновлення цього списку.


Шановні батьки, вчителі, діти!

У Запорізькій області з початку поточного року на пожежі загинула 1 дитина, травмовано – 1, врятовано – 3; врятовано на воді 4 дитини. Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків. Головне управління ДСНС у Запорізькій області, управління освіти і науки Запорізької ОДА вкрай стурбовані станом, що склався з травмуванням та загибеллю дітей. На превеликий жаль, діти потрапляють у складні та небезпечні для життя ситуації через незнання чи нехтування елементарними правилами безпеки.

9 травня о 17:28 в одній з квартир дев’ятиповерхівки по вул. Молодіжній в смт Степногірськ Василівського району сталася пожежа. В квартирі на 8-му поверсі горіли домашні речі на площі 25 кв.м. Дим з вікна будинку помітив командир відділення ДПРЧ-1 по охороні Жовтневого району міста Запоріжжя. У вільний від служби час 26-річний чоловік гуляв на вулиці з дитиною. Він негайно зателефонував до служби порятунку «101» та побіг до квартири. Співробітник служби цивільного захисту відчинив незамкнуті двері та побачив полум’я. Переконавшись в тому, що у приміщенні немає людей, він негайно зачинив двері, щоб уникнути доступ кисню до помешкання. Через деякий час, рятувальник відчув дитячі голоси поверхом вище. Не гаючи ані хвилини, Валентин побіг до квартири, де дітлахи благали про допомогу. На щастя, вхідні двері були відчинені. Чоловік забіг до однієї з кімнат та побачив переляканих дітей. Він негайно намочив водою рушники та закрив ними дихальні шляхи собі й малечі. Співробітник служби цивільного захисту до прибуття пожежно-рятувального підрозділу вивів на свіже повітря із задимленого приміщення 11-річного хлопця та його 9-річну сестричку. На момент виникнення події батьків вдома не було. Медична допомога дітлахам не знадобилась. За підвищеним номером виклику прибуло 3 одиниці техніки та 10 чоловік особового складу. Через сильну задимленість рятувальники працювали в апаратах на стисненому повітрі. Вже через 20 хвилин вогнеборці ліквідували займання та запобігли його розповсюдженню на більш значну територію.

Як з’ясувалось в ході попереднього розслідування, в квартирі, де сталася пожежа, проживають люди. За словами сусідів, вони зловживають спиртними напоями та багато палять. Помешкання постійно знаходиться незамкнутим. Під час виникнення займання власників вдома не було. Вірогідно, незагашений недопалок і став причиною загоряння. За фактом події відповідні органи ведуть розслідування.

Головне управління ДСНС України у Запорізькій області, управління освіти і науки Запорізької ОДА звертається до батьків та вчителів з проханням не залишати дітей без нагляду! Виховувати у малечі навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

__________________________________________________________________________

Додаток 3

до спільного наказу

від 22.05.2013 р.

№ 136/ 557

ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ ДО ГРОМАДЯН, БАТЬКІВ ТА ВИХОВАТЕЛІВ!

Головне управління ДСНС України в Запорізькій області, Управління освіти та науки Запорізької обласної державної адміністрації звертаються до вас з проханням бути обережними та дотримуватись правил безпеки поведінки на водних об’єктах! Не допустіть трагедії в Ваших родинах! Пам’ятайте: купатися на стихійних пляжах суворо заборонено! Шановні батьки! Навчайте своїх дітей правилам безпеки і не залишайте малих без догляду! Давайте разом зробимо так, щоб літній відпочинок залишив тільки приємні спогади та враження!

____________________________________________________________________

Додаток 4

до спільного наказу

від 22.05.2013 р.

№ 136/ 557

Головне управління ДСНС України у Запорізькій області, Департамент освіти і науки, молоді та спорту Запорізької обласної державної адміністрації закликає дотримуватись правил безпеки на водних об’єктах:

• Купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання.

Температура води має бути не нижча за +17-19 С°, у холоднішій купатися небезпечно.

• Плавати у воді можна не більше 20 хвилин, збільшуючи цей час поступово, починаючи з 3-5 хвилин.

• Не можна доводити себе до ознобу.

При переохолодженні можуть виникнути судоми, припинитися дихання, статися непритомність.

Краще купатися кілька разів по 15-20 хвилин, а в перервах пограти в рухливі ігри: волейбол, бадмінтон.

• Не входити, не пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Периферійні судини дуже розширені для більшої тепловіддачі.

При охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м'язів, що спричиняє припинення дихання.

• Не входити у воду в стані алкогольного сп'яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.

• Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, треба вибрати безпечне для купання місце з поступовим ухилом та твердим і чистим дном.

• У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях. Навіть якщо напередодні це місце було безпечним для стрибків, то за ніч могли щось вкинути у воду або плином принесло корчі.

• Не запливати далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати своїх сил.

• Відчувши втому, не треба панікувати, навпаки, слід прагнути як найшвидше добратися до берега.

• Якщо вас захопило плином, не намагайтеся з ним боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега.

• Якщо Ви потрапили у вир, необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і, зробивши сильний ривок убік, спливти.

• У водоймах з великою кількістю водоростей, ряски потрібно намагатися плисти поблизу самої поверхні води, не робити різких рухів, щоб не заплутатись.

• Якщо ж руки або ноги заплуталися в стеблах, необхідно зупинитися (прийняти положення "поплавка", "спливання") і звільнитися від них.

• Дуже обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею -захлеснути, із них може вийти повітря, і вони втратять плавучість.

• Купання з маскою, трубкою і ластами потребує особливої обережності.

• Не можна плавати з трубкою при сильному хвилюванні води у морі.

• Плавати треба тільки вздовж берега та обов'язково під постійним наглядом, щоб вчасно могла прийти допомога.

Не жартуйте на воді:

• не підпливайте під тих, хто купається;

• не хапайте їх за ноги;

• не "топіть";

• без потреби не кличте на допомогу і т. ін.

• Купання дітей має відбуватися тільки під наглядом дорослих, які добре вміють плавати.

• Вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків. Навчити плавати свою дитину - обов'язок такий самий, як навчити її переходити вулицю.

Впевнено триматися на воді можна навчити за 5-7 днів, і це вже перший крок до безпеки: діти тонуть не тільки в ставках і річках, але й у бочках із водою, в домашніх ваннах, залишені батьками, дорослими "буквально на одну хвилинку".

• Не лишайте біля води малят.

• Вони можуть оступитися і впасти, захлинутися водою або потрапити в яму.

• Не запливайте за обмежувальні знаки, які відділяють акваторію з перевіреним дном, визначеною глибиною, тут гарантована відсутність водовертей (чорториїв) та інших небезпек.

• Не треба відпливати далеко від берега або перепливати водойми на заклад. Довести своє вміння плавати можна, пропливши декілька разів ту саму дистанцію вздовж берега.

• Не наближатися до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас. Порушення цих правил залишаються головною причиною загибелі людей на воді.

Втім, називають й іншу причину смерті на воді: спочатку самовпевненість, а потім страх. Причому відомо, що і від того, і від іншого часто рятують знання.

• У плавця починає судомити ногу.

Знаючи, що це звичайна ситуація, ви повинні на секунду зануритися з головою у воду і, випроставши ногу, сильно рукою потягнути на себе стопу за великий палець.

Якщо не знати цього прийому, легко злякатися і, втрачаючи сили та збиваючи дихання, намагатися пливти до берега, а там уже - як поталанить.

• До речі, одночасно з умінням плавати необхідно навчитися і відпочивати у воді.

• Перший спосіб - лежачи на спині.

Спокійно випростати руки і ноги, заплющити очі, лягти головою на воду і розслабитися, лише злегка допомагаючи собі утриматися в горизонтальному положенні.

Набрати в легені повітря, затримати, повільно видихнути.

• Другий спосіб - зіщулившись "поплавцем".

• Вдихнути, зануритися у воду, обійняти коліна руками і притиснути їх до тіла, стримуючи видих (але не напружуючись), повільно видихати у воду, а потім - знову швидкий вдих над водою і знову "поплавець".

• Якщо ви змерзли, треба робити нерухому (статичну) гімнастику, по черзі напружуючи руки і ноги.

Отже, після відпочинку слід знову плисти до берега. І знову відпочивати. Але в жодному разі не витрачати енергії на страх, принаймні порадьте собі

подумки, що боятися вже пізно - треба тільки діяти.

• Той, хто вміє пропливти десять метрів, пропливе і сто, якщо відпочиватиме.

• Не забуваймо: людське тіло легше за воду.

• Існує найпростіший прийом орієнтації під водою.

Навіть під час неглибокого занурення (наприклад, із маскою) плавець часто втрачає правильне відчуття "верх-низ", причому часто про це навіть не здогадується.

Щоб підійнятися вгору, треба випустити трохи повітря, ну а повітряні бульбашки покажуть дорогу.

_________________________________________________________________________

Додаток 5

до спільного наказу

від 22.05.2013 р.

№ 136/ 557

Що робити, якщо на ваших очах тоне людина?

Насамперед дати собі секунду на роздуми. Чи є поруч рятувальний засіб? Ним може бути все, що збільшить плавучість людини і що ви в змозі до неї докинути.

Рятувальний круг можна кинути на 20-25 метрів. Чи є човен? Чи можна покликати когось ще на допомогу?

Уміння надати допомогу при нещасних випадках потрібне кожній людині. Особливо складно це робити без використання рятувальних засобів (човнів, катерів та ін.). Рятувальники мусять вміти добре плавати, знати як надати першу допомогу постраждалим, діяти швидко і рішуче. Якщо ви кинулися на допомогу, то треба максимально враховувати плин води, вітер, відстань до берега і т.д. Наближаючись, намагайтеся заспокоїти і підбадьорити плавця, що вибився із сил. Якщо це вдалося і він може контролювати себе, то повинен триматися за плечі рятувальника. Якщо ж не контролює своїх дій - поводитися з ним треба жорстко і безцеремонно.

Коротка техніка рятування:

Підпливши до потопаючого, треба пірнути під нього й одним із прийомів захоплення (класичний - узявши за волосся) транспортувати до берега.

У випадку, якщо потопаючому вдалося схопити вас за руки, ноги або шию, звільняйтеся і негайно пірнайте. Інстинкт самозбереження змусить потерпілого вас відпустити. Якщо ж він уже занурився у воду, не припиняйте спроб знайти його там.

Коли потерпілого витягнуто на берег, основну увагу слід звернути на колір шкіри, дихання, серцеву діяльність, рефлекси очей, ширину зіниць. Допомога надається залежно від його стану.

Ознаки клінічної смерті:

• пульс відсутній, дихання немає, зіниці розширені, не реагують (якщо зіниці звужені, то людина непритомна і штучного дихання робити не треба, а лише дати вдихнути нашатирного спирту і поплескати по щоках).

Приступати до надання допомоги треба якнайшвидше.

Якщо постраждалий не подає ознак життя, це ще не означає, що все вже безнадійно.

Доти, поки є хоч найменший шанс зберегти життя людині, треба проводити заходи щодо її рятування.

• Рот і ніс потерпілого можуть бути забиті тванню або піском, їх треба негайно прочистити (пальцями, повернувши голову людини набік).

Потім покладіть її животом на своє коліно (голову постраждалого

звісити) і, сильно натиснувши, виплесніть воду зі шлунка і дихальних шляхів.

Все це треба робити швидко: покласти постраждалого на спину, розстебнути, якщо є, одяг (пояс і верхні ґудзики) й почати робити штучне дихання.

Станьте на коліна зліва, максимально відкиньте назад голову потерпілого (це дуже важливо!) і, відтягнувши щелепу вниз, розтуліть йому рот.

Зробіть глибокий вдих, прикладіть свої губи до його губ (рекомендується через хустинку або марлю) і з силою вдихніть у нього повітря.

Ніздрі постраждалого при цьому слід затиснути рукою. Видих відбудеться самостійно.

Якщо в людини не б'ється серце, штучне дихання треба сполучити з непрямим масажем серця.

Для цього одну долоню покладіть упоперек нижньої частини грудної клітки (але не на ребра!), другу долоню - поверх першої навхрест.

Натисніть на грудну клітку так, щоб вона прогнулася на 3-5 сантиметрів, і відпустіть.

Прогинати потрібно сильно, поштовхом, використовуючи вагу свого тіла.

Через кожне вдихання повітря робіть 4-5 ритмічних натискувань.

Добре, якщо допомогу надають двоє.

Тоді один робить штучне дихання, другий за ним - масаж серця.

Не призупиняйте ці процедури до прибуття "швидкої допомоги": завдяки вашим діям організм ще може жити.

Зрозуміло, прийоми рятування зовсім не просто застосовувати без практики, і треба цього вчитися заздалегідь.

Але навіть якщо у вас немає ніякої підготовки - дійте! Треба використовувати будь-який шанс.

________________________________________________________________________________________________

Кiлькiсть переглядiв: 534

Коментарi